Letecké snímkování s dronou

Jak bude váš projekt vypadat v reálu? Nejlépe určitě z ptačí perspektivy. Dronem nafotíme lokalitu v současném stavu a do leteckých snímků zasadíme vizualizaci celého objektu. Vaše propagační materiály získají nový rozměr a pro zájemce o bydlení vytvoříme z leteckých snímků jednoduchý navigátor, pomocí kterého si snadno vyberou tu nejlepší část domu. A vizualizaci z ptačí perspektivy využijete i jako jeden z podkladů pro stavební úřad. To jsou jedny z nejčastějších způsobů využití 3D kompozice a leteckého snímkování.

Pozor ale, s dronem nelze létat jen tak bez rozmyslu. Letecké snímkování chce zkušenosti a hlavně se řídí pravidly Úřadu pro civilní letectví. Proto máme letecké zkoušky a oprávnění, které nám umožňuje létat, snímkovat a přitom dodržovat všechny platné zákony. Přesto existují lokality, kde s dronem ani my létat nesmíme – např. v perimetrech letišť.

Co se bude fotit

Než začneme se samotným leteckým snímkováním, společně si ujasníme, co a jak budeme fotit. Tyhle informace zapíšeme do tzv. storyboardu, který si ještě navzájem odsouhlasíme. A co by takový storyboard měl obsahovat?

 

  • Přesnou lokalitu, kde budeme letecké snímkování provádět.
  • Zda budeme pořizovat pouze fotografie, nebo videozáznam.
  • V jakém rozlišení a kvalitě si výsledný záznam přejete.
  • V kterém ročním období a třeba i části dne budeme snímkovat.
  • Na mapě zaznačenou trasu nebo body, kde budeme dronem snímkovat a co bude v záběrech zabráno.
  • Časovou rezervu, kdyby se zhoršilo počasí (déšť, zataženo,…).
  • A jakékoliv vaše další požadavky na výsledný výstup.

 

Snímkování od profíků? Rozhodně

Pro komerční letecké snímkování nestačí jenom popadnout dron, vyletět do vzduchu a mačkat spoušť. Kromě standardního povolení od Úřadu pro civilní letectví zajistíme i časově omezené povolení pro lokality, kam drony běžně nesmí. Dopravíme se kamkoliv a nafotíme cokoliv. Doporučíme vám záběry, na kterých bude vizualizace projektu vypadat nejlépe a postaráme se samozřejmě také o postprodukci a zálohy nasnímkovaného materiálu.

Máte zájem o vizualizaci,nebo potřebujete jen poradit?

Jméno
Telefon

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.

E-mail
Vaše zpráva / dotaz

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.