4F

Virtuální prohlídka / Virtual Tour

Co je Virtuální prohlídka (Virtual Tour)

Virtuální prohlídka je virtuální interaktivní prezentace určitého místa (lokace) a ta se skládá z definovaných panoramatických snímku (bodů). V těchto bodech se můžeme rozhlížet kolem sebe a udělat si tak lepší představu o samotném místě a jeho okolí, aniž bychom místo museli fyzicky navštívit.

 

K čemu jsou a kdo je nejčastěji používá

Virtuální prohlídky jsou velice oblíbeným nástrojem u developerů a realitních makléřů, kteří chtějí prezentovat projekt před zahájením samotné výstavby, nebo již prezentovat existující nemovitosti, jako jsou například byty, domy, pozemky určeny k pronájmu či prodeji.

 

Jaké mohou být typy virtuálních prohlídek

Ve 4F rozlišujeme dva základní typy virtuálních prohlídek. Prvním typem jsou prohlídky míst, které existují. U těchto prohlídek se jednotlivé body musejí na místě nafotit speciálním panoramatickým fotoaparátem. Druhým typem jsou prohlídky míst, které ještě v zamýšleném stavu neexistují. Tady přichází na řadu 3D grafika, díky které jsme schopni vytvořit tento prostor ve virtuální podobě.

 

 

* virtuální prohlídku zvětšíte kliknutím pravým tlačítkem myši kamkoliv do prohlídky a vyberete možnost Enter fullscreen.

Jaké jsou výhody

Virtuální prohlídky hlavně šetří čas jak na straně zájemce, tak prodejce. Zájemce si může prohlednout projekt, nemovitost před samotnou osobní prohlídkou a už na základě toho se rozhodne, jestli má zájem se na místo osobně s prodejcem podívat. Pokud místo, nemovitost neodpovídá požadavkům zájemce, tak například makléř může tento ušetřený čas efektivněji věnovat Vážným zájemcům. Dalším důležitým plusem je, když je zájemce například z jiné země. Díky virtuální prohlídce můžeme uskutečnit prohlídku na dálku a zajistit, aby se prezentace dostala efektivně i k zahraničí klientele. Pokud má zájemce o nemovitost zájem na základě virtuální prohlídky, tak je velice pravděpodobné, že na místě nebude zklamán nebo překvapen, že si pod popisem nebo několika fotografiemi představoval něco jiného. Tím odpadají nepříjemnosti typu drahá letenka, spousta zbytečně investovaného času na obou stranách, apod..

Co všechno mohou obsahovat

Virtuální prohlídky mohou obsahovat panoramata exteriérů a interiérů, pro lepší navigaci v prostoru je možné přidat mini-mapu.  Do prohlídky se dají například přidat informace o standardech projektu, včetně jejich popisu. Můžeme vyrobit grafickou šablonu přesně na míru pro firmu a její projekt a prohlídka se tím může odlišit od ostatních. Variant a možností je spousta, jen je potřeba si je říci a probrat možnosti.

 

Jak probíhá výroba

Hodně zjednodušeně se dá říci, že se musí nafotit, nebo ve 3D vyrobit panoramatické snímky. Poté se musí naprogramovat aplikace virtuální prohlídky. Pro naprogramování aplikace potřebujeme vymyslet koncept, jak nejlépe projekt uživatelsky přívětivě prezentovat a následně vytvoříme prezentaci.

Máte zájem o vizualizaci,nebo potřebujete jen poradit?

Jméno
Telefon

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.

E-mail
Vaše zpráva / dotaz

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.