4F

Vizualizace zdarma a vizualizace levně

Zpět na BLOG
26.04.
2018
26.04.
2018

Co si představit pod slovními spojeními vizualizace zdarma nebo levná vizualizace?

Rozhodl jsem se toto téma zpracovat a poukázat na hrozby, které se pod těmito pojmy mohou skrývat. Objektivní inspiraci beru z reálné mnohaleté praxe v oboru. Mnohokrát do roka řešíme situace, kdy se zoufalý klient obrátí na naše studio, když se něco pokazí. Požadavek bývá vždy stejný: vizualizace předělat v šibeničním termínu. Pokud to není zcela nereálné, tak se po zdravé úvaze snažíme pomoci, ale většinou to není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Hraje zde roli hlavně šibeniční termín odevzdání.

Grafici musí sedět v práci dlouho do noci a nebývá výjimkou, že u počítače prosedí celý víkend a to jsou vícenáklady, které se musí do nacenění takového projektu promítnout. Řekněme si popravdě každý sám za sebe, že strávit volný víkend v práci, kdy už většinou máme naplánovaný program s rodinou a podobně, není nic příjemného. Proto se toto musí promítnout na ohodnocení, kdy je grafik ochoten na úkor svého osobního života pomoci jinde.

Základní výhody levných vizualizací a vizualizací zdarma:

Základní možné hrozby levných vizualizací a vizualizací zdarma:

Nyní se podíváme na jednotlivé pojmy podrobněji

 

Vizualizace zdarma

Vizualizace zdarma

S tímto pojmem se setkáváme hlavně u prezentací softwaru na vytváření převážně interiérových vizualizací, který je poskytován zdarma a vizualizaci si můžete vytvořit sami. Podmínkou je chuť a Váš čas.

Další kategorií jsou například prodejci nábytku a výrobci kuchyní. Zde ovšem nelze tak zcela hovořit o vizualizaci zdarma, ale toto si rozebereme dále v článku. Obecně je možné tyto vizualizace zpracovat velice levně a tomu odpovídá i kvalita. Roli zde hraje omezený sortiment, který u těchto firem čítá maximálně desítky, až stovky produktů. Tyto produkty jsou neměnné a odlišují se pouze barevností a desénem, rozměry jsou dány konstantně.

Většinou se tyto vizualizace zpracovávají v softwarech, které jsou zdarma. Další variantou jsou softwary, které si společnosti nechávají vyrobit na míru (IKEA), v takovémto případě musíme počítat s tím, že požadavky na takovýto software jsou jednoduchost, rychlost a přívětivé uživatelské prostředí, aby mohl vizualizaci zpracovat skoro každý i bez patřičných zkušeností. Tyto požadavky v sobě skrývají jedno velké úskalí a tím je modifikovatelnost jednotlivých prvků a kvalita výstupu. Co to znamená v praxi? Že pokud máte nestandardní požadavky nebo prostor, tak vizualizace tohoto typu nemusí zcela odpovídat realitě!

Žádná práce není zadarmo a vizualizace se vždy zaplatí, ať už prodejem kuchyně nebo nábytku. V mnohých případech je vizualizace zpoplatněna, zdarma je pod podmínkou, že produkt zakoupíte. Co si o tom myslíte?

Vizualizace levně

Levné vizualizace

Zde se budeme bavit o slovíčku levně a co popřípadě může znamenat pro výrobce vizualizace a pro Vás. Levnou vizualizaci Vám může vyrobit jako živnostník např. student, který sbírá zkušenosti do profesního života a zatím nehledí na budoucnost a nemá téměř žádné náklady na život a podnikání. Někdy můžete narazit na vizualizátora, který nemá zkušenosti v technickém oboru má problém číst technické výkresy nebo si o ně neumí říct a pak může být výsledek katastrofální.

Zkušenosti v našem oboru hrají velkou roli a dokonce i drobnost, která se ve zpracování návrhů a vizualizací opomene, může mít fatální následky pro Váš budoucí záměr. Tento druh vizualizací se většinou zpracovává v softwarech, které jsou k dispozici zdarma a tomu odpovídá kvalita. V horším případě se zpracovávají na kradeném softwaru a to má velká úskalí jak pro zpracovatele, tak pro Vás jako zákazníka. Profesionální software včetně pluginů se pohybuje ve statisících korun za licenci, to znamená, že ho můžeme použít na jednom stroji.

Dalším bodem je spolehlivost a dostupnost dat i po měsících nebo letech po realizaci, kdy budete například potřebovat vizualizace předělat. Student už bude zaměstnaný nebo nebude mít čas ani chuť Vám aktualizaci provést a v nejhorším případě už nebude mít ani data k projektu, takže budete muset začít od nuly.

Naše vizualizace

Naše vizualizace

Naše vizualizace jsou zpracovávány na originálním softwaru, výpočetní technice a doprovodné technice, kde se pořizovací hodnota počítá do milionů korun. Máme více jak 12leté zkušenosti na trhu. Výstupy jsou vždy kontrolovány zkušeným grafikem a projekt je po celou dobu pod jeho dohledem. Členové týmu mají vzdělání jak v oboru grafiky, tak ve stavebních a jiných technických oborech. Pokud se nám ozvete, nemusíte mít strach, že nebudeme reagovat nebo že budeme na dovolené. Vždy bude někdo, kdo se Vám bude rád věnovat a navrhne Vám nejefektivnější řešení. Jsme schopni Vám poradit i v oblasti marketingu nebo ve zpracování dané problematiky.

Data k projektům zálohujeme. I po letech máte jistotu, že u nás budou data dostupná a dají se aktualizovat, nebo upravovat.

Autor: Ing. Lubomír Jindřich

 

ZDROJE:

https://technet.idnes.cz/navrhnete-si-byt-on-line-je-to-zadarmo-a-bez-instalace-pcx-/software.aspx?c=A110916_143303_software_vse

https://technet.idnes.cz/nejlepsi-navrhovaci-programy-pro-byt-a-dum-zdarma-fvk-/software.aspx?c=A081031_202725_software_vse

Máte zájem o vizualizaci,nebo potřebujete jen poradit?

Jméno
Telefon

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.

E-mail
Vaše zpráva / dotaz

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.