4F

Zadávaní projektu k výrobě vizualizací

Zpět na BLOG
30.11.
2017
30.11.
2017

Klientova představa je snad nejdůležitějším prvkem při práci na vizualizacích. Bez kompletního a podrobného zadání nelze určit přesnou cenu projektu. Příkladem může být to, že ač by vizualizace na konci projektu vypadala stejně, tak rozdíl mezi špatným a dobrým zadáním projektu je ten, že časová náročnost se může lišit o desítky, až stovky procent. A to se promítne i do cenové nabídky. Na to klienta samozřejmě musí každý profesionál upozornit. Nejlepší je nachystat si, co je potřeba doplnit a klienta s tím seznámit.

Sami si přiznejme, že když máme co nejpřesněji zadanou práci, tak zpracovat takový úkol trvá kratší dobu, než když člověk neví co dělat a chybí mu informace. Většinou pak přemýšlíme, jak problém uchopit, poté se připravujeme na spoustu eventualit, na které ve výsledku ani není kladen důraz, a nakonec nás stejně nepříjemně překvapí něco zcela jiného, s čím jsme nepočítali.

Proto je důležité, aby zadavatel poskytl co nejvíce informací o projektu a o svojí představě. Informace nikdy nebudou stoprocentní a od toho jsme zde my, abychom si s tím poradili a vše patřičně zohlednili. Tím jsme chtěli říci to, že bude-li klient věnovat čas zadání, dostane co si objednal dříve a ušetří tím v prvé řadě vlastní zdroje.

V podkladech by neměla chybět technická dokumentace, podle které v podstatě ve 3D prostředí objekt stavíme. Musíme mít představu o hmotě, všude by měly být zadány rozměry a popisky, pokud klient požaduje přesné ztvárnění, zedník také nepoloží cihlu, aniž by věděl kam.

Příklad, jak se může lišit interiér bez přesného zadání, oproti interiéru, kde bylo zadání upřesněno. Uznejme, že to jsou dva zcela odlišné návrhy, kde nezůstal kámen na kameni.

Interiér bez přesného zadání             Interiér kde bylo zadání upřesněno

Tipy z praxe:

Autor: Ing. Lubomír Jindřich

Máte zájem o vizualizaci,nebo potřebujete jen poradit?

Jméno
Telefon

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.

E-mail
Vaše zpráva / dotaz

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nebaví vás formuláře?

Zavolejte nám na +420 774 239 411 nebo napište na studio@4f.cz.